İKİNCİ EL ARAÇ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KRİTERLER

Tarih:

Suspendisse posuere, diam in bibendum lobortis, turpis ipsum aliquam risus, sit amet dictum ligula lorem non nisl Urna pretium elit mauris cursus Curabitur at elit Vestibulum

İkinci el araç alımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli husus aracı güvenilir bir satıcıdan almaktır. Güvenli satıcıdan alma endişesi alıcıları sıfır araç alma yoluna dahi yönlendirebilmektedir ancak ikinci el otomobillerde de galeriden sıfır araç alımı kadar güvenli yollar bulunmaktadır. Size detaylı ekspertiz raporu sunabilen, tüm soru ve sorunlarınızda size destek olabilecek ikinci el satış kurumları bulunmaktadır.

İkinci el araç satışında güven ihtiyacını karşılayan Birtep bünyesindeki birinciel.com aracınızın satış sürecinden satış sonrası sigortalama ve hasar süreçleri dahil olmak üzere her konuda destek sağlayan altyapısıyla size en güvenli ikinci el araç alım sürecini sunar.

Alacağınız aracın dış görünüşü ve ihtiyaçlarınızı karşılamasının önemi kadar sizden önceki sahiplerinin kullanımında yaşadığı büyük veya küçük ölçekli kazalarında önemi büyüktür. Bu sebeple ikinci el araç alacak kişilerin aracın mekanik durumu, motor durumu gibi bilgilerin detayının yer aldığı kurumsal bir ekspertiz firması tarafından hazırlanmış ekspertiz raporunun alıcı tarafından temin edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda nisan ayında yapılan bir düzenlemeyle birlikte ikinci el araç satışlarında ekspertiz raporunun ibrazı zorunlu hale getirilerek şeffaf bir ticaret ortamı oluşturulması hedeflenmiştir.

Birinciel.com bünyesindeki araçların ekspertiz işlemlerini anlaşmalı olduğu ekspertiz firmalarında yaptırarak yayınladığı ilanlarda bu raporları ekspertiz durumu altında alıcılara sunmaktadır.

Araç fiyatlarını etkileyen en büyük unsurlardan biri araçların hasar kayıtlarıdır. Bu sebeple alacağınız ikinci el araçların tramer kaydı sorgusunun mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu sorgulamayı HASAR ŞASİ NUMARASI yazarak 5664’e mesaj atarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Plaka değişiklikleri gibi durumlar yaşanabildiği için bu sorgulamanın en sağlıklısı şasi numarası ile yapılmasıdır.

Bazı araç kullanıcıları, hasarların tramere yansımaması için servis dışında onarım yaptırarak hasar masraflarını kendi cebinden öder. Bazen bu yolla tüm hasar bilgilerine ulaşılamamaktadır. Bu sebeple alım öncesi yapılacak ekspertiz işleminin önemi artmaktadır.

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi January February March April May June July August September October November December